• ul.Rzemieślnicza 38
    41-400 Mysłowice
  • Biuro / Office / Büro
    +48 570 543 567

O nas

Spółka Delta Automation założona w roku 2012, od roku 2015 jest członkiem Grupy DMA

Firma posiada własne Centrum szkoleniowo-badawcze w Katowicach. Opracowujemy tam nowoczesne rozwiązania z zakresu projektowania i programowania narzędzi służącym automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych. Wśród klientów Delta Automation można wymienić największe przedsiębiorstwa z sektora automotive, np. Daimler AG, Volvo, VW, Porsche, FCA, GM. 

NAJWAŻNIEJSZYMI OBSZARAMI DZIAŁALNOŚCI PRZEDSIĘBIORSTWA SĄ:
EYE T+ PICK - Certyfikat
CERTYFIKOWANY INTEGRATOR BIN-PICKING

Historia firmy

Przekształcenie firmy 25dev na Delta Robots Adrian Stodolny

Firma Delta Automation Sp. z o.o. wywodzi się z przekształcenia firmy prywatnej 25dev, Delta Robots Adrian Stodolny założonej w 2012 roku, w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Firma prywatna została przekształcona we wrześniu 2015 roku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, rozszerzyliśmy zakres swoich usług np. o programowanie sterowników PLC, dlatego również uległa zmianie nazwa firmy. Od tej chwili firma świadczy kompleksowe usługi z dziedziny automatyzacji i robotyzacji.

Utworzenie konsorcjum DMA Automation

W październiku 2016 roku firma Delta Automation Sp. z o.o. staje się członkiem konsorcjum DMA Automation Group, w skład której wchodzą firmy MultiPit Sp. z o.o. Sp. k. oraz Atempol Sp. z o.o. Udział firmy w konsorcjum poszerza możliwości realizacji większych projektów.

Zmiana lokalizacji firmy

Pierwotnie firma miała swoją siedzibę w Gliwicach. W 2016 roku otwarto odział w Krakowie, który realizował projekty typu offline – symulacje min. w Proces Simulate. Ciągle rozwijając się, w lipcu 2017 roku firma przeniosła swoją siedzibę z Gliwic do Katowic, jednocześnie likwidując oddział w Krakowie z przeniesieniem zasobów. Obecnie znajdujemy się na ul. Porcelanowej mieszczącej się w obszarze przemysłowym, skąd firma świadczy swoje usługi. Dysponujemy obecnie około 250 mkw powierzchni biurowej oraz około 550 mkw powierzchni produkcyjnej.

Uruchomienie Centrum Szkoleniowo Badawcze (CSB)

We wrześniu roku 2017 zakupiono dwa roboty przemysłowe KUKA oraz ABB, wstępnie na cele dydaktyczno-szkoleniowe. Na początku roku 2018 zostało uruchomione Centrum Szkoleniowo Badawcze (CSB), które zostało wyposażone w nowoczesny sprzęt służący między innymi do rozwoju technologii współpracujących z robotami przemysłowymi.

Nawiązanie współpracy z Evatronix S.A.

W marcu 2018 roku Delta Automation Sp. z o.o. nawiązała współpracę z firmą Evatronix S.A., z którą brała wspólnie udział w targach Control STOM w Kielcach. Godziny pracy naszych inżynierów zaowocowały nowymi produktami w postaci urządzenia zwanego TCPSearcher (TCPS) oraz automatycznego systemu kontrolno-pomiarowego bazującego na skanerze 3D firmy Evatronix.

Wizja firmy

Wizją firmy jest ciągły rozwój oraz wdrażanie nowoczesnych systemów i technologii opartych o roboty przemysłowe wiodących producentów.

Zmiana Lokalizacji Firmy: Katowice --> Mysłowice

W marcu 2022 roku Delta Automation Sp. z o.o. zmieniła lokalizację z Katowic Porcelanowa 60 na Mysłowice Rzemieślnicza 38. Firma pozyskała nową rozbudowaną przestrzeń biurową oraz halę wielkości 880 mkw z suwnicą. Obecnie powstał tam park maszynowy z możliwościami cięcia leserem, gięciem na prasie krawędziowej, dwa automaty spawalnicze (zrobotyzowane), stanowiska spawalnicze i innego rodzaju operacje związane z obróbką ręczną metali.

Przystąpienie do Forum Automatyki i Robotyki Przemysłowej

W grudniu 2022 roku Delta Automation Sp. z o.o. staje się członkiem Forum Automatyki i Robotyki Polskiej - FAiRP. FAiRP reprezentuje i wspiera przedsiębiorców tworzących rozwiązania w dziedzinach automatyzacji i robotyzacji, we wszystkich ich aspektach, między innymi naukowym, technicznym, operacyjnym, biznesowym, finansowym, prawnym i handlowym. FAIRP popularyzuje wdrażanie procesów automatyzacji i robotyzacji w kraju i za granicą. Naszym celem jest rozwój nowoczesnych metod produkcyjnych wśród polskich przedsiębiorstw, a także integracja i wspieranie firm wdrażających te rozwiązania.

Czym się zajmujemy?

Oferujemy usługę kompleksową, czyli:

Pierwsze uruchomienie podłączenie do sieci oraz konfigurację dodatkowego osprzętu, sprawdzenie poprawności podłączenia lub instalacji, przygotowanie symulacji offline stanowisk, tworzenie oprogramowania technologicznego pod dane typy robotów, przygotowanie trajektorii robotów, tworzenie stref antykolizyjnych, uruchomienie stacji w cyklu automatycznym, optymalizacja jakościowa, optymalizacja czasu cyklu, wsparcie produkcji.

Jesteśmy specjalistami w następujących technologiach:

Zgrzewanie punktowe, spawanie MIG/MAG, zgrzewanie kołków i nakrętek, pomiary, walcowanie, klejenie, wklejanie szyb, systemy wizyjne, spawanie laserem, nitowanie, klinczing, szlifowanie, frezowanie, wiercenie, przenoszenie, paletyzacja.

Pracujemy z następującymi sieciami:

Profinet, Profibus, Interbus, DeviceNet, Multibus.